KDYŽ JSEM JÁ SLOUŽIL

V době, kdy byla ještě povinná vojenská služba, většina mladých mužů sloužila u vojenských útvarů dislokovaných západně od Vltavy.

Plzeňský kraj, dříve Západočeský kraj měl spolu s Jihočeským krajem nejhustší síť vojenských posádek. Kdo b\y neznal města a obce jako Janovice nad Úhlavou, Klatovy, Strašice, Rokycany a další.

Bývalí vojáci a pamětníci se často vrací po desítkách let do míst svého vojenského působení. Jak dnes vypadají místa, kde dříve působila armáda? Pojďte se s námi vydat po stopách bývalých kasáren v Plzeňském kraji a objevte další krásy na západě Čech.

Historické fotografie
Šipka dolů

O PROJEKTU

Projekt se zaměřuje na zaniklá kasárna v Plzeňském kraji. Plzeňský kraj je bohatý na vojenskou historii a kasárna hrály v minulosti důležitou roli v organizaci a výcviku vojáků. Mnoho těchto kasáren však již dnes neexistuje a stopy po nich se pomalu vytrácejí.

Budeme se proto zabývat historií těchto zaniklých kasáren, zvláštními událostmi a zajímavostmi, které se kolem nich vážou, a co se s nimi děje dnes. Doufáme, že vás tato cesta do minulosti zaujme a poskytne vám pohled na jedinečnou část plzeňského regionu, obzvláště když je při této příležitosti možnost navštívit i další krásy Plzeňského kraje.

Zkřížené meče
Vojenská turistika - rozcestník

VOJENSKÁ TURISTIKA - PLZEŇSKÝ KRAJ

Plzeňský kraj v České republice má bohatou vojenskou historii, která sahá až do dávných dob. Dnes je Plzeňský kraj klidnou oblastí s minimální vojenskou přítomností. Pevnosti a vojenské pozůstatky jsou často cílem turistů a historiků, kteří se zajímají o vojenskou historii tohoto kraje. Seznamte se s místy kudy procházela v roce 1945 americká armáda nebo navštivte již zaniklá kasárna kde mnoho z nás si plnilo povinnost vojenské služby v socialistické armádě či se nechte překvapit množstvím a četností vojenských hrobů z obou světových válek...