Vojenská historie Plzeňského
kraje v muzeích

V Plzeňském kraji najdeme hned několik zajímavých muzeí zaměřených na vojenskou historii. Každé z těchto muzeí přináší svůj pohled na minulost a vojenské události regionu. Pro milovníky vojenské historie jsou tato muzea skvělým zdrojem poznání a inspirace.

Historické fotografie
Šipka dolů

O PROJEKTU

Projekt se zaměřuje na muzea vojenské historie v Plzeňském kraji, který je velmi bohatý na vojenskou historii a vojenské prostory hrály v minulosti důležitou roli v organizaci a výcviku mnoha vojáků. Muzea vojenské historie uchovávají jedinečné památky a vyvolávají vzpomínky na dobu, kdy byl Plzeňský kraj "pevnou hrází" proti Západu. Mnoho vojenských prostorů a památek již dnes neexistuje a lze si je připomenout jen prostřednictvím jedinečných muzejních expozic.

Každé z těchto muzeí nabízí jedinečný pohled na vojenskou historii s bohatými sbírkami exponátů a informací, které poskytují pohled do minulosti vojenských událostí v tomto regionu. Navštívení těchto muzeí je skvělým způsobem, jak lépe porozumět vojenské historii Plzeňského kraje.

Muzea
Vojenská turistika - rozcestník

VOJENSKÁ TURISTIKA - PLZEŇSKÝ KRAJ

Plzeňský kraj v České republice má bohatou vojenskou historii, která sahá až do dávných dob. Dnes je Plzeňský kraj klidnou oblastí s minimální vojenskou přítomností. Pevnosti a vojenské pozůstatky jsou často cílem turistů a historiků, kteří se zajímají o vojenskou historii tohoto kraje. Seznamte se s místy kudy procházela v roce 1945 americká armáda nebo navštivte již zaniklá kasárna kde mnoho z nás si plnilo povinnost vojenské služby v socialistické armádě či se nechte překvapit množstvím a četností vojenských hrobů z obou světových válek...